Ogłaszamy nabór wniosków w ramach projektu pt.
„Podkarpackie Centrum Innowacji”
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa I: Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka
Działanie: Konkurs na projekty B+R
Nabór II
Nr konkursu: 1/2020
Aby móc aplikować do programu grantowego na prace B+R jednostek grantowych należy zarejestrować konto.
Rejestracja
ORGANIZATOR:
Podkarpackie Centrum Innowacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, przy współpracy z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Partnerzy Projektu).
PRZEDMIOT KONKURSU:
Celem Programu grantowego jest wsparcie jednostek naukowych w zakresie realizacji prac badawczo-rozwojowych, mających na celu powiększenie zasobów wiedzy, zmierzające do
tworzenia prototypów oraz innowacyjnych technologii, inicjowanych na Uczelniach i realizowanych przez Zespoły naukowe (tzw. etap PoP i PoC). Przedmiotem wsparcia będą prace badawcze o wysokim potencjale do komercjalizacji.
TERMIN NABORU:
Rozpoczęcie:
piątek, 31 stycznia 2020, godz:
14:30.
Zakończenie:
niedziela, 15 marca 2020, godz:
23:59.
POZIOM DOFINANSOWANIA:
Poziom dofinansowania projektów to 100% kosztów kwalifikowalnych.
WARTOŚĆ PROJEKTU:
- Minimalna kwota dofinansowania Projektu wynosi: 40 000 złotych.
- Maksymalna kwota dofinansowania Projektu wynosi: 200 000 złotych.
CO MOŻNA FINANSOWAĆ (koszty kwalifikowalne):
- Nabycie wyposażenia, urządzeń, sprzętów (nie będących środkiem trwałym), maksymalnie 50 000 złotych netto.
- Nabycie materiałów i surowców (w tym surowców, półproduktów, odczynników, materiałów eksploatacyjnych, itp.) służących do prowadzenia badań,
- Nabycie/ opracowanie usług niezbędnych do realizacji prac badawczo-rozwojowych, m.in. analiz, raportów, ekspertyz, opracowań, wydawnictw, usług informatycznych oraz dostępu do zbiorów informacji (baz danych, źródeł informacji, profesjonalnych opracowań), maksymalnie 40 000 złotych netto,
- Wydatki na wynajem lub dzierżawę aparatury badawczo naukowej, maksymalnie 50 000 złotych netto,
-
Wynagrodzenie osób zaangażowanych bezpośrednio w realizację Projektu (pracowników badawczych lub badawczo-dydaktycznych, studentów, doktorantów, pracowników dydaktycznych oraz pracowników naukowo/badawczo-technicznych, inżynieryjno-technicznych oraz inny personel techniczny niezbędny do realizacji projektu), maksymalnie 100 000 złotych brutto wraz z kosztami pracodawcy,
- Koszty ochrony patentowej lub innego zabezpieczenia praw własności intelektualnej, maksymalnie 10 000 złotych netto.
-
Koszty pośrednie
Uczelni w wysokości 15% wartości wydatków na wynagrodzenia osób zaangażowanych bezpośrednio w realizację Projektu (pkt. 5).
KTO MOŻE APLIKOWAĆ:
-
Zespół naukowy (aplikujący) – należy przez to rozumieć pracownika badawczego, badawczo-dydaktycznego lub zespół takich pracowników będących twórcami wyników prac badawczo-rozwojowych lub też zamierzających podjąć prace badawcze, które są przedmiotem zgłoszenia do Konkursu. Do udziału w Konkursie dopuszcza się również naukowców z oraz spoza uczelni występujących za jej zgodą i w jej imieniu: studentów, doktorantów, pracowników dydaktycznych oraz pracowników naukowo/badawczo-technicznych, inżynieryjno-technicznych oraz inny personel techniczny niezbędny do realizacji projektu.
-
Liderem Zespołu naukowego każdorazowo musi być pracownik badawczy lub badawczo-dydaktyczny zatrudniony u Partnera Projektu na podstawie umowy o pracę.
-
Wnioskodawca – jest to Partner Projektu, z którym PCI podpisuje Umowę na finansowanie Projektów B+R, realizowanych przez Zespół naukowy.
INNE WAŻNE INFORMACJE
-
Minimalny poziom gotowości technologicznej (TRL) dla zgłaszanych Wniosków wynosi
TRL 2 "Określono koncepcję technologii lub jej potencjalne przyszłe zastosowanie".
Na zakończenie realizacji projektu musi osiągnąć co najmniej poziom TRL 4: "Potwierdzenie technologii w skali laboratoryjnej".
-
Okres realizacji projektu – należy przez to rozumieć czas, w jakim zostanie zrealizowany Projekt objęty finansowaniem.
Okres ten może trwać maksymalnie do 12 miesięcy (minimalnie 3 miesiące = 1 etap)
i czas ten jest liczony od terminu rozpoczęcia realizacji Projektu wskazanego w Umowie na finansowanie Projektu.
Rozpoczęcie realizacji Projektu może nastąpić najwcześniej od lipca 2020 r., a zakończenie najpóźniej we wrześniu 2021 r.
-
Warunkiem udziału w konkursie jest spełnienie przez Zespoły wewnętrznych procedur Uczelni, w szczególności dotyczących praw do wynalazków, wymogów dla zgłaszania powstałych dóbr niematerialnych oraz przyjętych zasad wykorzystania infrastruktury.
-
Członek Zespołu naukowego może pełnić funkcję Lidera Zespołu naukowego maksymalnie w jednym projekcie składanym w ramach ogłoszonego naboru.
- Poprawki do złożonych projektów mogą być dokonywane tylko na etapie oceny formalnej.
- Otrzymanie 0 pkt. w którymkolwiek kryterium oceny merytorycznej skutkuje negatywną oceną Projektu.
- Podatek VAT jest niekwalifikowalny.
- Organizator konkursu będzie wypłacać środki Grantobiorcy po prawidłowym rozliczeniu kosztów poniesionych podczas realizacji Projektu (ujętych w Sprawozdaniach) na zasadzie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowalnych.
Więcej informacji dotyczących konkursu można uzyskać na stronie internetowej projekty.pcinn.org
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Centrum Transferu Technologii Państwa Uczelni lub z Podkarpackim Centrum Innowacji pod numerami telefonów:
e-mail: programgrantowy@pcinn.org